Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2014

Άξιζε κάτι καλύτερο!!!

Χωρίς νίκη παραμένει εντός του 2014 ο Α.Ο Πενταλόφου καθώς ούτε και σήμερα το απόγευμα  2/2/2013 δεν μπόρεσε να κερδίσει μιάς και  αναδείχτηκε ισόπαλος με σκορ 2-2 στη Ματαράγκα με τον τοπικό Αράκυνθο.Η ομάδα του Δημήτρη Κουτρούλη στάθηκε καλύτερα προηγήθηκε δις στο σκορ δυστυχώς έπρεπε να κερδίσει το σκληρό παιχνίδι των γηπεδούχων που πολλές φορές έφτανε στα όρια του ..αντιαθλητικού καθώς και την κακή ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ (για πολλοστή φορά φέτος) που έκλεισε τα μάτια στις καταφανέστατες περιπτώσεις πέναλτυς, επιπλέον τις πολλές καθυστερήσεις στο τέλος του αγώνα ( +6 λεπτά) όπου και ισοφάρισε ο Αράκυνθος, για να φύγει νικήτρια.Αν κανείς  σ' όλα αυτά προσθέσει και τις αντίξοες καιρικά συνθήκες που επικρατούσαν σχεδόν σ΄όλη τη διάρκεια του αγώνα,ήταν  στραβό το κλήμα το 'φαγε κι ο γάιδαρος..(Διαιτησία) δύσκολα θα ρχόταν η νίκη για την ομάδα του Πενταλόφου.Όλα αυτά δεν ''πτοούν'' τον ΑΟΠ ΜΑΣ συνεχίζουμε μιας και ο στόχος μας έχει επιτευχθεί και τα καλά αποτελέσματα θα συνεχιστούν για την ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ.Θα μας συγχωρέσετε για το ελλειπή ρεπορτάζ αλλά οι συνθήκες ήταν πολύ δύσκολες ώστε να βγεί καλύτερο.ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΟΠ!!!